فرم جستجو

  • امیرالمومنین حضرت امام علی(علیه‌السلام): پاداش رزمنده شهید در راه خداوند، بالاتر از پاداش انسان پاک‌دامنی نیست که توان انجام گناه را دارد ولی خود را آلوده نمی‌سازد. انسان پاک‌دامن، نزدیک است که فرشته‌ای از فرشتگان الهی گردد.(نهج‌البلاغه، حکمت ۴۷۴)

اولين جلسه شوراي ترويج و توسعه فرهنگ ايثار و شهادت شهرستان خميني شهر برگزار شد.

اين جلسه صبح روز دوشنبه 22 آذرماه 1395 با حضور داريوش وكيلي ،مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان اصفهان، و احمد رضواني ،فرماندار ، در فرمانداري شهرستان خميني شهر برگزار و طي آن نقطه نظرات اعضا پيرامون ترويج اين فرهنگ مطرح شد. احمد رضواني ،فرماندار و رييس شوراي ترويج و توسعه فرهنگ ايثار و شهادت شهرستان، در ابتداي جلسه به نقش مؤثر رزمندگان اين شهرستان در دوران مقدس اشاره كرد و گفت: اگر در حال حاضر امنيت و آسايش در زندگي ما وجود دارد مديون و مرهون خون شهداي عزيز و ايثارگري ايثارگران و جانبازان و آزادگان است. وي ادامه داد: با همكاري مسئولين ادارات و نهادهاي سطح شهرستان اقدامات خوبي در جهت ترويج اين فرهنگ انجام شده است كه برگزاري باشكوه كنگره ملي 2300 شهيد شهرستان از جمله اين فعاليت هاست. فرماندار شهرستان خميني شهر در پايان سخنان خود اظهار داشت: جهت تكريم جامعه معزز شاهد و ايثارگر بايستي قوانين و مقررات توسط دستگاه هاي اجرايي پيگيري و اجرا شود. داريوش وكيلي ،مديركل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان اصفهان، در ادامه اين جلسه ضمن تبريك هفته وحدت و اشاره به توصيه شهداي والامقام به حفظ وحدت به نحوه شكل گيري اين شورا در سطح ملي و استاني اشاره كرد و گفت: در شوراي استاني 10 كارگروه با عناوين آموزش و پژوهش ، دانش آموزي ، كودك و نوجوان ، طلاب و روحانيون ، فرهنگي و اجتماعي ، اقشار و تشكل هاي مردمي ، تبليغات محيطي و هنري ، مراسم و يادواره ها ، اطلاع رساني و رسانه و بررسي عملكرد دستگاه ها تشكيل شده است كه طي 15 روز آينده اعضا و وظايف اين كارگروه ها نهايي مي شود. مديركل بنياد استان تبيين مناسب اين فرهنگ را ضامن باقي ماندن امنيت ملي برشمرد و گفت: با تبيين و ترويج فرهنگ ايثار و شهادت كه نشئت گرفته از قيام حضرت اباعبدالله الحسين(عليه السلام) است پشتوانه خوبي براي حفظ امنيت ملي كشور خواهيم داشت.

در ادامه اين جلسه روز اول اسفند بعنوان روز حماسه ايثار شهر درچه ،شهر شاهد نمونه كشور، و روز پنج اسفند بعنوان روز حماسه ايثار خميني شهر تعيين شد.