فرم جستجو

  • امیرالمومنین حضرت امام علی(علیه‌السلام): پاداش رزمنده شهید در راه خداوند، بالاتر از پاداش انسان پاک‌دامنی نیست که توان انجام گناه را دارد ولی خود را آلوده نمی‌سازد. انسان پاک‌دامن، نزدیک است که فرشته‌ای از فرشتگان الهی گردد.(نهج‌البلاغه، حکمت ۴۷۴)

در تقويم رسمي كشور، روز 13 جمادي‌الثاني، روز تكريم مادران و همسران شهدا نام گرفته و علت اين نامگذاري اين است كه "ام البنين" همسر حضرت اميرالمومنين(ع) و مادر حضرت ابوالفضل العباس در چنين روزي روي در نقاب خاك پيچيد و از اين جهان كوچيد و در جوار رحمت حضرت حق آرميد. 

تكريم کسانی كه به نداي پير و مراد خود، معمار كبير انقلاب اسلامي حضرت امام خميني (ره) لبيك گفته و زينب گونه در حماسه هشت سال دفاع مقدس با تشويق همسران و فرزندان برومند خود آنها را براي حضور در جبهه ها آماده و آنها را تشويق مي كردند.

مادران و همسران شهدا در طول 8 سال دفاع مقدس حماسه هاي جاويدي ساختند كه قلم  توانايي نوشتن آن نيست و تاريخ هميشه از آن ياد خواهد كرد. آنان با صبر و استقامت خود دشواريها را تحمل كردند و هم اكنون نيز در تمام عرصه هاي مختلف كشور حضوري پررنگ دارند و ديگر بانوان كشور را پيوسته به اين حضور تشويق مي كنند.

همسران شهدا هم با تربيت يادگاران همسران خود آنها را براي انقلاب و دوران شكوفايي اين سرزمين آماده مي كنند چه بسا همسراني كه خود دارنده رتبه هاي علمي و سياسي در كشور هستند و فرزندان آنها هم با الگو گرفتن از پدران شهيد خود در شكوفايي كشور سهيم شده اند.

اين مادران و همسران از نسل جديد و بانوان كشور انتظار رعايت عفت و حجاب خود را دارند و انتظار دارند تا هنگام ظهور حضرت ولي عصر (عج)، انقلاب، كه امانت ارزشمندي است به نحو شايسته اي با اطاعت از ولايت و حرمت خون شهدا حفظ و نگهداري شود.

با توجه به گذشت چند دهه از اين انقلاب و فراز و نشيبهاي آن، كشتي پر تلاطم انقلاب هنوز دستخوش هجوم اهريمناني است كه پيوسته از لحظه پيروزي و شكل گيري آن تاكنون دست از توطئه برنداشته و از طرق مختلف در پي ضربه زدن به ارزشهاي انقلاب هستند تا ديروز با توپ و تانك و سلاحهاي مدرن در مقابل ما صف كشيده بودند و اينك با حربه فرهنگي.

آري دشمن ديد كه با وجود شيرزنان ايران زمين و جوانان برومندش نمي تواند قد علم كند، با ارزشهاي ديني، ملي و فرهنگي ما مقابله مي كند اما زهي خيال باطل، جوانان و بانوان ما هميشه در خط مقدم ولايت و ارزشهاي خود هستند.